Haber

Akşener ve Babacan Birr Maaşlarını Depremzedelere Bağışladı

İyi partiDemokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ve Genel Başkanı Ali Babacan, ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasının ortak yayınına katılarak kendilerinin ve eşlerinin maaşlarını depremzedelere bağışladı.

Türkiye’de yayın yapan 300’den fazla radyo ve televizyon kanalı, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen milyonlarca depremzede için yardım kampanyası düzenliyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ortak yayına ayrı ayrı bağlanarak, kendilerinin ve eşlerinin depremzedelere birer maaş bağışlayacaklarını açıkladı.

Babacan bu akşam ortak yayında şunları söyledi:

“Deprem bölgesindeyiz. Bugün bu sabah Elbistan’daydık. Ardından Malatya’nın Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerine gittik. Malatya Merkez’den sonra şimdi de Elazığ’a geliyoruz. Gerçekten büyük bir felaketle karşı karşıyayız. Millet olarak başsağlığı diliyoruz. Allah tekrardan ülkemize milletimize böyle acılar yaşatmasın Millet olarak hep birlikte kamu iş birliği ile bu zorluğun üstesinden geleceğiz. İster yerel yönetimler ister merkezi hükümet olsun. Sivil toplum, gönüllüler her zaman omuz omuza çalışacak. millet olarak bu zorlukların üstesinden gelmek için omuz omuza.Geldiğimde bir çayevinin televizyonunda bağış kampanyasını gördüm ve izledim.Bu kampanyaya kendi adıma ve eşim Zeynep adına maaşımı bağışlıyorum.”

Akşener bu akşam ortak yayında şu şekilde konuştu:

“Başımız sağolsun. Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Birimiz hepimiz birimiz hepimiz diyerek maaşımızı eşimle birlikte bağışlıyoruz. İnşallah yardımlarımız devam eder. Teşekkürler.”

Kaynak: ANKA / Yeni

haberkepsut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu