Haber

Akşener’i hedef alan sözlere tepki: İYİ Partililer A Haber önünde toplandı

A Haber yayınına yorumcu olarak katılan siyaset bilimci Onur Erim’in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alan sözlerine DÜZGÜN Partisi tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verme kararının değerlendirildiği yayında sunucu Merve Türkay, “Meral Hanım ‘Bugüne kadar elim teröristin eline değmedi’ dedi. Tanrı ya da Tanrı tarafından.’ Seçmeni ikna etmek Sence bu bir açıklama mı?” O sordu.

Onur Erim ise “Dokunulmamış olması çok önemli değil, başka bir şekilde dokunulmuş, bilmiyorum” dedi.

İYİ Parti Seçim Kampanyası Genel Başkanı Başdanışmanı Saltuk Buğra Kavuncu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milletimizle tarih yazacağız, sizinle, zihniyetinizle, korkunç sözlerinizle, hakaretlerinizle tarih yazacağız!” söz konusu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, A Haber binası önünde eylem yapacaklarını belirtti.

Yıldırım, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Genel Önderliğimiz aleyhine söz söyleyen Onur Erim denen edepsizliğin gösterilmesi için tüm İstanbul il teşkilatımızı A Haber önünde yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz. Bu ahlaksızlık ve terbiyesizlik bizimle olmayacak. sözlerini verdi.

Coşkun Yıldırım’ın açıklamasının ardından A Haber binası önünde toplanan İYİ Partililer, Onur Erim’in sözlerini protesto etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu