Haber

Bahçeli’den Muharrem İnce’ye ‘Omuzlu’: “Terör Örgütleriyle Diyaloğa Kapalı Olması Değerlidir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayakkabısıyla seccadeye basmasına tepki gösterdi. Bahçeli’nin bir diğer cumhurbaşkanı Muharrem İnce ile ilgili yorumu ise biraz daha olumlu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisine yakın TÜRKGÜN Gazetesi’ne verdiği röportajda gündeme ilişkin mesajlar verdi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun farkında olmadığını söylediği ve daha sonra özür dilediği seccade basma olayıyla ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Bahçeli’nin bahisle ilgili yorumları şöyle:

“Namazda gözü olmayanın namazda kulağı olmaz. Seccadeye ayakkabı ile basmak ahlak ve ahlaka aykırıdır. Başını koymadığı seccadeye ayağıyla basmıştır.” Yazık, başörtüsüne kumaş diyen Kılıçdaroğlu, seccadeye de halı yaptı.”

Bahçeli ise sosyal medya üzerinden Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na dayalı prestij suikastçısı olduğunu savundu.

İnce-Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini değerlendiren Bahçeli, “Gelin görün ‘Muharrem’den ‘Elveda Kemal’e kadar zorlu ve uzun bir diyalog yaşanıyor.”

“Sayın İnce’nin Atatürk vurgusu yapması ve terör örgütleriyle temas ve diyalog kurmaması anlamlı ve değerlidir.”

Son dönemde CHP’den ayrılarak Memleket Partisi’ni kurarak cumhurbaşkanı adayı olan İnce’ye Millet İttifakı’nın oyları bölüştürmesi sıkça eleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu