Haber

Buldan ve Sancar kongrede görevi devredecek

ANKARA –HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Medya Haber TV’de katıldıkları programda partinin önümüzdeki aylarda yapılacak kongresinde bir daha aday olmayacaklarını açıkladı.

Buldan ve Sancar, kongreye kadar devam edecek süreçte yapılacak toplantı ve konferanslarda seçim başarısızlığının hesabını vermek ve partiyi kongreye getirmek zorunda olduklarını belirterek, görevi 2018’de devredeceklerini söyledi. Kongre.

Pervin Buldan, seçimler için “Kampanya sürecini çok iyi yönetemediğimizi gördük. Kendi dışımızdaki çevrelere çıkamadık, büyüyemedik. Farklı kesimleri kabul etme eksikliğimiz vardı. Ermenilerin, Ezidilerin ve engellilerin temsili önemli eksikliklerdir.”

Sancar ise, “Yeşil Sol Parti olarak istediğimiz oy oranlarına ulaşamadık. Bu konuda kendimizi başarısız görüyoruz ama yenilgi yok. Demokratik siyaseti tasfiye etmek için her şeyi yaptılar. Seçime girebilmek başlı başına önemli bir durum, bunu bozduk, seçime girdik.”

‘DEMİRTAŞ’I SORGULAMAK’ NİYETİ GERÇEK DEĞİL’

Mithat Sancar da eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarını şu şekilde değerlendirdi: “Demirtaş çok değerli bir dost ve yoldaştır. Niyetini sorgulamakta yanlış bulduğumuz bir şey yok. Bütün arkadaşlarımızla uyum içinde partimizi nasıl güçlendirebiliriz kaygısı ile Demirtaş’ı ziyaret ettik. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu