Haber

Erdoğan ve Bahçeli arasında kritik zirve!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 14.00’te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli’nin görüşmesinde deprem bölgesindeki son durum ve seçim çalışmalarının ele alınması bekleniyor.

SEÇİM KARARI CUMA GÜNÜ VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mart Cuma günü seçim kararını vereceğini açıkladı. Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tek gündemimiz deprem, beyin sarsıntısının yaralarını sarmak. Seçim süreci, beraberinde getirdiği yıpratıcı siyasi gerilimler ve gündemin kilitlenmesi nedeniyle kaçınılmaz olarak bu çabaları gölgede bırakma riskini taşıyor.

Bunun için gündemden sapmaya yol açacak seçim sürecinin bir an önce geride bırakılması, ülkenin seçim gerilim ve tartışmalarından hızla çıkması şarttır. Seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasının bize bu fırsatı vereceğine inanıyoruz. Seçim sürecinde gündemimiz yine deprem olacak. Maddi ve manevi kayıplar tazmin edilecektir.

Siyasi çekişmelerle, polemiklerle, kavgalarla dolu bir seçim kampanyasına tahammül edemeyiz. Depremin ilk gününden itibaren siyasi tartışmaya hiç girmedik. Biz söylenenleri not etmekle yetindik. Böbürlenerek, iftira atarak işini riske atanları, rahat koltuklarında karar verenleri, halkımız can derdindeyken mal paylaşımında sıkıntı çekenleri gördüğümüzü, işittiğimizi not ettik.”

DEPREM BÖLGESİ

Depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan iki başkanın bugün gelinen son noktayı ve yapılan çalışmaları görüşmesi bekleniyor.

Erdoğan ve Bahçeli nihayet 16 Şubat’ta kamuoyu önüne çıktı ve görüşme 1 saat sürdü.

artukluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu