Haber

İsrail’e büyük şok! Demir Kubbe pamuğa döndü

  • HABER7 – ÖZEL

İsrail güçlerinin Gazze’de İslami Cihat komutanları ve ailelerini hedef aldığı katliamın ardından Gazze’den yanıt gecikmedi. Filistin direnişinin Gazze’den İsrail işgali altındaki topraklara büyük bir füze saldırısı başlattığı sırada toplamda 800’den fazla füze atıldığı öğrenildi. İsrail’in işgal ettiği topraklara ulaşan füze sayısının 624 olduğu belirtildi.

DEMİR KUBBE KUSURSUZ OLDU

Filistin direnişinin Gazze’den İsrail işgali altındaki topraklara yönelik başlattığı füze saldırıları sonucunda füzelerin büyük çoğunluğunun hedefe ulaştığı görüldü. Konuyla ilgili İsrail Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “Gazze’den 803 roket atıldı. 179 adedi Hava Savunma Sistemlerimiz tarafından engellendi.” söylendi. İsrail’in yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzere İsrail’in gururla bahsettiği Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi son derece başarısız bir grafik sergiledi. Öte yandan söz konusu durum, “Filistin tarihinde görülmemiş bir başarı” olarak nitelendirildi.

FÜZELER TEL AVIV’E UZATILDI

İsrail güçlerinin Gazze’de gerçekleştirdiği katliama tepki olarak işgal altındaki topraklara saldırı başlatan Filistin direnişinin uzun menzilli füzeleri de gündemdeydi. Söz konusu füzeler Tel Aviv’e kadar ulaşırken bu durum İsrail cephesinde büyük bir şok yarattı.

KAYNAK: HABER7

haber-kartepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu