Haber

İzmirlilerin Atatürk’e yazdığı mektuplar sergilenecek

İzmirlilerin Atatürk’e yazdığı mektuplar sergilenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Atatürk’e Mektup Yazmak İster misiniz?” 2022 yılında programı kapsamında “Atatürk’ün Sergisi” etkinliğine katılan İzmirlilerin yazdığı mektupları bir araya getirdi. Stand, 10 Kasım Cuma günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılacak ve 23 Kasım’a kadar devam edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin Atalarına yazdığı mektuplardan oluşan “Senin Atatürk’ün Sergisi”ne Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ev sahipliği yapacak. Kent Arşivleri, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün 10 Kasım 2022 haftasında düzenlediği “Atatürk’e Mektup Yazmak İster misin?” etkinliğine katılan İzmirlilerin mektuplarından oluşan stant sanatseverlerle buluşacak 10 Kasım Cuma günü saat 18.15’te. Stand 23 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

Anılardan sergiye

Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlik kapsamında İzmirliler Konak, Alsancak, Karşıyaka ve Bostanlı iskelelerini ziyaret ederek Atatürk’e mektup yazmıştı. Konak, Halkapınar, Ege Üniversitesi, Fahrettin Altay, Üçyol, Çankaya metro istasyonları ve Şirinyer İzban istasyonuna anı kitapları yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin mektuplarını bu defterlere yazmasına olanak sağladı. “Senin Atatürk’ün Sergisi”nde İzmirlilerin ATA’larına yazdığı mektupların yanı sıra APIKAM arşivinden özenle seçilmiş Atatürk portreleri de İzmirlilerin beğenisine sunulacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

basmakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu