Yaşam

Kültürpark’ta 23 Nisan sevinci

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için yüzlerce çocuk Kültürpark’ta bir araya geldi. Miniklerin eğlenceli anlarına İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü kapsamında Kültürpark’ta “Umut Çocukların Yüreğidir” temasıyla düzenlediği programlar karnaval havası verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu’nun da ziyaret ettiği Kültürpark’ta yüzlerce minik meraklı yaşadı. Çağlayan Havuz’un kurduğu robotik kodlama, mutfak ve el becerisi gibi atölyelerle çocuk oyun alanlarını gezen Başkan Vekili Özuslu, çocukların söylediği müziklere eşlik ederek onlarla birlikte İzmir Marşı’nı söyledi.

Ne hürriyet ne de Cumhuriyet yok olacaktır.
Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası konseri öncesi konuşan Mustafa Özuslu, “Böyle anlamlı bir günde İzmir’de sizlerle bu keyifli festivalde birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kesinlikle öylesin. Bildiğiniz gibi 23 Nisan çok özel bir gün. Dünyada çocuklara hediye edilen başka bir bayram yoktur. Ülkemizin ve milletimizin sizler gibi evlatları, sizi yetiştiren anne babaları olduğu sürece, siz Atatürk’ün hayaline sahip çıktığınız sürece Atatürk’ün sizler için hedeflediği muasır medeniyetler düzeyine yürürken ne Cumhuriyet, ne de özgürlükler kaybolmayacaktır. Sizler sayesinde Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ayakta kalacaktır.”

5 gün 5 ilçe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kentte bir dizi etkinlik düzenledi. Tire, Menemen, Seferihisar, Karabağlar ve Konak Kadifekale’de “Umut Çocukların Yüreğidir” temasıyla 5 gün boyunca gezici çocuk şenliği düzenlendi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu