Haber

Malatya Valiliği’nden idari izin beyanı

Malatya Valiliği, sağlık, güvenlik ve acil davet gibi kritik görev alanları dışında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik hastalığı olan, 10 yaşından küçük çocuğu olan hamile kadının ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacağını bildirdi. .

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’ne göre, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Olağanüstü Hal ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların görev yaptığı hatırlatıldı. anılan tarihten itibaren idari izinli sayılacaktır.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Valilik tarafından yapılan değerlendirmeye göre, sağlık, güvenlik, acil davet gibi kritik görev alanları dışında kalan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik hastalığı olan, hamile ve 10 yaş altı çocuklu kadın işçilere, ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılır.Diğer yandan, kamu kurum ve kuruluşlarının, kurum amirlerince belirlenen yöntemlerle, yeterli sayıda çalışanla yürütüldüğü, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma biçimlerinin kamuoyunun bilgisine sunulur. fiziksel iyileştirmeler sağlanana kadar.”

haber-yenisarbademli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu