Ekonomi

Depremzedeler üretmeye devam ediyor

Depremzedeler üretmeye devam ediyor

ADANA – Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Sirkeli Mahallesi’nde çiftçi Kenan Balkı, “Türk çiftçisi olarak üretmek zorundayız” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde zarar gören Ceyhan’da depremden etkilenen çiftçiler tarlalarında ekim yapmaya devam ediyor. Meteorolojinin kuraklık uyarılarına rağmen Ceyhan’da üreticiler, verimli topraklarda üretim için bin dönüm mısırı tarlalara ekmek için çalışma başlattı.

Ceyhanlı çiftçi Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Balkı, “Çukurova bölgesinde mısır ekimi başladı. Öncelikle bölgemizde meydana gelen büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acil şifalar diliyorum. yaralı vatandaşlarımıza şifalar.Şu anda Adana illerimizin ortasında afet bölgesi içinde.Fakat hayat bir şekilde devam ediyor.Üreticiler olarak yine ekmeye ve üretmeye devam ediyoruz.Ülkemize can ve gönülden katkı sağlamaya çalışıyoruz. Canım.Ektiğimiz ekinlerin de bereketli olmasını temenni ediyoruz.Ama bu yıl olağanüstü bir kuraklık var.Allah rahmet eylesin ve mahsullerimiz hayırlı olsun inşallah.Şu anda traktörlerimiz ekmeye devam ediyor. Türk çiftçisi olarak her türlü doğal afete rağmen üretmemiz gerektiğini hissediyor ve üretmeye devam ediyoruz. Şu anda burada depremden zarar gören bölgelerde çiftçiler olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık çünkü hayattayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu